هلند

اطلاعات کشور

 • قاره‌: اروپا
 • پایتخت: آمستردام
 • واحد پول: یورو €
 • زبان رسمی: هلندی
 • شهرهای مهم: امستردام
 • جمعیت: 16.000.000
 • قیمت ویزا: !!

هُلند (به هلندی: Nederland (تلفظ: نـِیدِرلند)) کشوری کوچک از قلمروهای پادشاهی دیگر است،جمعیت مسلمانان هلند نزدیک به 1 میلیون نفر دارد. پایتخت هلند شهر آمستردام است، اما به منظور تمرکز بیشتر بسیاری از وزارتخانه‌ها و سفارتخانه‌ها در شهر لاهه یا پیرامون آن قرار گرفته‌اند. هلند بخش اصلی و اروپایی پادشاهی هلند به‌شمار می‌رود که جزایری را در آمریکای مرکزی نیز شامل می‌شود. هلند از شرق با آلمان همسایه‌است و از جنوب با بلژیک و از غرب نیز از طریق دریا با بریتانیا هم‌جوار است. بندر روتردام دومین شهر بزرگ هلند است و از نظر مساحت و تعداد اسکله‌هایی که دارد، بزرگ‌ترین بندر اروپا نیز به‌شمار می‌رود

 

ویزای هلند موضوعی است که ما در این مقاله قصد داریم به بررسی آن بپردازیم پس اگر شما قصد دارید که به کشور هلند سفر نمایید و قصد اخذ ویزای هلند را دارید می توانید این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید تا بتوانید به اطلاعات کامل در مورد ویزای هلند دست یابید، پس با ما همراه باشید :

درباره ویزای شینگن هلند

در اوایل سال ۱۹۸۵ میلادی که ۲۲ کشور عضو اتحادیه کشورهای اروپایی بودند و همچنین 4 کشور که عضو انجمن تجارت آزاد اروپا بودند با یکدیگر پیمانی را بستند که هر فرد پس از اینکه ویزای شینگن را دریافت نمود می تواند از مرز تمامی این کشورها که در این پیمان وجود دارد عبور نمایند و وارد این کشورها شوند. این ویزا که از ارزش بسیار بالایی برخوردار می باشد توسط تمامی این ۲۶ کشور عضو پیمان شینگن صادر می گردد و کشور هلند نیز جزو این کشورها می‌باشد و شما هنگامی که ویزای هلند یا همان ویزای شینگن هلند را دریافت نمایید می توانید به تمامی کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن می‌باشند سفر نمایید.

انواع مختلف ویزای هلند

ویزای کشور هلند دارای چند نوع میباشد که ما در ادامه به بررسی هر کدام از این ویزا ها خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید :

ویزای هلند از نوع شینگن یک بار ورود (Single) و یا با ویزای شینگن چند بار ورود (Multiple)

ویزای شینگن یک بار ورود یا همان ویزای هلند از نوع سینگل به این معنا می باشد که شما با داشتن این ویزا فقط می توانید با یک بار ورود و به صورت متوالی و به مدت ۹۰ روز مهلت این را دارید که از سفر به تمامی کشورهای عضو پیمان شینگن استفاده نمایید. ویزای هلند از نوع شینگن چند بار ورود یا همان ویزای مالتی به این معنا می باشد که شما با داشتن این ویزا می توانید در یک مدت زمان ۶ ماهه بیش از دو بار به تمامی کشورهای عضو پیمان شینگن ورود نمایید و در این کشورها اقامت پیدا نمایید.

اگر شما قصد این را دارید که به بیش از یک کشور در محدوده کشورهای شینگن سفر نمایید حتما باید از سفارت کشوری که قرار است به آن کشور سفر نمایید و مدت زمان زیادی در این کشور اقامت داشته باشید درخواست نمایید تا آن سفارت برای شما ویزای شینگن مالتی را اخذ نمایند.

البته لازم به ذکر است که بگوییم اگر شما در هنگام سفر کردن خود قصد این را دارید که از کشورهایی که عضو محدوده شینگن نمی میباشند مانند کشور انگلیس بازدید نمایید حتما باید ویزای کشور انگلیس دریافت نماید و علاوه بر ویزای این کشور ویزای شینگن مالتی را دریافت نمایید تا بتوانید به این کشورها ورود پیدا کنید.

انواع ویزای هلند با مدت زمان کوتاه

اگر شما با اهداف توریستی، بیزینس، ملاقات خانواده و آشنایان، ترانزیت، برگشت و بازدید از اعضای خانواده خودتان که دارای ملیت اروپایی می باشند قصد این را دارید که به کشور هلند سفر نمایید باید برای سفر خود از سفارت کشور هلند درخواست نمایید تا آنها برای شما ویزای هلند با مدت زمان کوتاه را اخذ نمایند.

ویزای هلند با مدت زمان کوتاه و دارای انواع مختلفی می باشد که ما در ادامه این ویزا ها را برای شما مورد بررسی قرار میدهیم:

ویزای بیزینس کشور هلند

ویزای بیزینس کشور هلند مخصوص کسانی میباشد که قصد دارند در کشور هلند فعالیت های کاری و تبلیغاتی مانند جلسات کنفرانس دوره های آموزشی و غیره را انجام دهند. ویزای بیزینس کشور هلند فقط در صورتی برای فرد صادر می گردد که هیچ گونه حقوقی یا مزدی توسط نهادها و سازمان‌هایی که درون کشور هلند قرار دارند به این فرد پرداخت نگردد و اگر فرد قصد این را دارد که در کشور هلند به انجام کار بپردازد و در ازای کاری که انجام می دهد به آن فرد حقوق پرداخت گردد باید جواز کار (Work Permit) دریافت نماید.

ویزای ملاقات خانواده و آشنایان در کشور هلند

کشور هلند سفر نمایند تا آشنایان و خانواده خود را که در کشور هلند اقامت دارند و ملاقات نمایند باید به سفارت کشور هلند درخواست نمایند تا برای آن فرد این نوع ویزا اخذ گردد تا این فرد بتواند با استفاده از این ویزا به این کشور سفر نمایند و خانواده و آشنایان خود را ملاقات نماید.

ویزای عبور (Transit)

یکی دیگر از ویزای هلند ویزای ترانزیت یا همان ویزای حمل و نقل فرودگاهی که ویزای شینگن نوع A یا ATV می باشد، است. این ویزا به فرد درخواست کننده این ویزا این امکان و قابلیت را می دهد تا بدون اینکه اجازه ورود به کشورهای عضو شینگن را داشته باشد از طریق محدوده هوایی فرودگاه های این کشورها به کشور مقصد خود سفر نماید. هر فرد که این ویزا را دارد حق این را ندارد که از فرودگاه آن کشور خارج شود و فقط می‌تواند پرواز خود را در فرودگاه هلند تعویض نماید و به هیچ وجه نمی تواند از فرودگاه موجود در کشور هلند خارج شود.

ویزای توریستی کشور هلند

ویزای توریستی کشور هلند به این منابع برای شما اخذ می گردد که شما فقط با داشتن این ویزا می توانید به انجام فعالیت‌های تفریحی و توریستی مانند گذراندن تعطیلات و گشت و گذار در کشور هلند بپردازید و اگر شما قصد این را دارید که در هنگام سفر فعالیت های کاری یا فعالیت های رسمی و غیره را انجام دهید باید نوع دیگری از ویزای هلند را درخواست نمایید.

netherland3

 • بررسی مدارک مورد نیاز ویزای شنگن توسط کارشناسان فروش تورهای اروپایی
 • تکمیل فرم تقاضای شرکت در سفر
 • تکمیل مدارک مورد نیاز جهت درخواست ثبت نام 
 •  اصل پاسپورت مسافر با حداقل 7 ماه اعتبار از زمان بازگشت مسافر با امضای گذرنامه به انضمام کلیه پاسپورتهای قدیمی
 •  دو قطعه عکس جدید 4*3 رنگی با زمینه سفید 80% عکس در بر گیرنده صورت فرد باشد
 •  اصل شناسنامه
 •  تکمیل فرم اطلاعات برای هر یک از مسافران به صورت جداگانه
 •  مداک مالی شامل نامه تمکن بانک به زبان انگلیسی به همراه گردش شش ماهه حساب که نشان دهنده میزان درآمد ماهیانه مسافر باد در صورتی که گواهی سپرده بلند مدت ، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار ، سند اتوموبیل و اجاره نامه دارید نیز ارائه دهید.

نکته: مدت اعتبار نامه تمکن مالی و ریزپرینت 6 ماهه آخر 10 روز است
نکته: حداقل مانده حساب برای هر متقاضی 50/000/000 تومان است و افزایش حساب ناگهانی مورد قبول سفارتخانه نمی‌باشد

 •  اسناد ملکی
 •  مدارک شغلی
 1. کارمندان: گواهی اشتغال به کار روی سربرگ شرکت ( با ذکر تاریخ شروع به کار ، عنوان شغلی و درآمد سالیانه ، نام مدیر یا سوبروایزرو مدت زمان موافقت شده با مرخصی ) فیش حقوق 3 ماه آخر ، لیست بیمه سنوات ، حکم کارگزینی 
 2. کارفرمایان: آگهی تاسیس و تغییرات ،آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده ، لیست بیمه و حقوقی کارمندان ، نامه تمکن شرکت
 3. تجار: کارت بازرگانی ، گواهی اتاق بازرگانی ، آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده
 4. پزشکان: پروانه دائم طبابت ، کارت نظام پزشکی ، پروانه مطب ، آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و لیست پرداخت بیمه
 5. مهندسان: پروانه نظام مهندسی با جواز ساخت
 6. کارخانه داران و صاحبان مشاغل آزاد: پروانه بهره برداری ، جواز کسب ، آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و لیست پرداخت بیمه
 7. بازنشستگان: حکم بازنشستگی و فیش حقوقی سه ماه آخر بازنشستگی ( در صورت افزایش حقوق ، حکم افزایش حقوق بازنشستگی ارائه شود)
 • رزرو هتل ، رزرو پرواز و بیمه مسافرتی با حداقل پوشش 30000 یورو

نکته: رضایت نامه محضری برای افراد زیر 18 سال در صورت عدم درخواست ویزا برای یکی از والدین الزامی می‌باشد.
نکته: حضور مسافر در محل سفارت جهت ارائه مدارک و انگشت نگاری الزامی می‌باشد.
نکته: ترجمه کلیه مدارک به زبان انگلیسی با مهر مترجم الزامی است.

قیمت ویزا: !!