مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند موضوعی است که ما در مقاله قصد داریم به آن بپردازیم. برای آن که یک فرد بتواند فرآیند مهاجرت به هلند را به صورت تمام و کمال انجام دهد باید اجازه اقامت دریافت نموده و این شرایط لازم برای مهاجرت به هلند را داشته باشد به عنوان مثال یک شخص که همسرش در کشور هلن-د در حال زندگی می باشد و اکثر به همسر خود ملحق شود و یا با او دیدار نماید برای اینکه بتواند به این کشور سفر کند باید همسر به صورت قانونی در کشور هلند اقامت داشته باشد و همچنین درآمد ماهانه کافی را که مبلغ از پیش تعیین شده است داشته باشد. اداره ای که مسئول رسیدگی به این پرونده های اداره مهاجرت و خدمات کسب تابعیت IND در کشور هلند می باشد. در حالت کلی جهت مهاجرت به هلند راه ها و روش های بسیار زیادی وجود دارد که ما در ادامه این مقاله به آنها خواهیم پرداخت:

مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج و زناشویی

در کشور هلند جهت مهاجرت به هلند یک قانون جدید وضع شده است که بر طبق این قانون ازدواج شهروندان هلندی با افراد خارجی میسر می شود در حالت کلی در کشور هلن-د جهت ازدواج یک فرد خارجی با افراد مقیم کشور هلند شرایط و قوانین بسیار سخت شده است. برای اینکه بتواند یک فرد با یک فرد هلندی ازدواج نموده و برای مهاجرت به هلند اقامت هلند را دریافت نماید لازم است تا گواهی تمکن مالی همسر هلندی آن فرد که معمولاً مبلغ این گواهی چیزی در حدود ۱۷۰۰ یورو در ماه به علاوه هشت درصد حق سفر می باشد را اعلام نماید. بعد از آنکه گواهی تمکن مالی اعلام شد لازم است تا فرد مورد نظر درخواست ویزای MVV نموده که این ویزا مخصوص شهروندان یک سری از کشورها که مورد پذیرش کشور هلند است می باشد. همچنین فردی که قصد مهاجرت به هلند از طریق ازدواج را دارد باید دوره های زبان هلندی را به صورت تمام و کمال پشت سر بگذارد. هزینه ای که فرد متقاضی برای دریافت ویزا برای مهاجرت به هلند باید بپردازد مبلغی در حدود 400 یورو می باشد که این مبلغ با توجه به شرایط و ملیت فرد درخواست کننده کمی دچار تغییر می شود. معمولاً برای پاسخگویی به چنین درخواست هایی برای مهاجرت به هلند از طریق ازدواج لازم به 3 الی ۶ ماه زمان احتیاج می باشد.

مهاجرت به هلند

 

مهاجرت به هلند از طریق تولد

در صورتی که یک فرد فرزند خود را در کشور هلن-د به دنیا بیاورد این امکان برای آن فرد وجود دارد که برای مهاجرت به هلند و دریافت اقامت درخواست نمایند. بعد از آن که فرزند آن فرد در کشور هلند به دنیا آمد آن فرد می‌تواند جهت مهاجرت به هلند و اخذ اقامت این کشور فرآیندهای لازم را پشت سر بگذارند همچنین بعد از آنکه فرزند و اولیای فرزند به مدت ۵ سال در کشور هلند در کنار یکدیگر زندگی کردند این امکان به وجود می‌آید که این افراد برای دریافت اقامت دائم کشور هلند وارد عمل گردند. در صورتی که قصد مهاجرت به هلند از طریق تولد را دارید باید فرم های مورد نظر را پر کنید. همچنین هزینه لازم برای دریافت این نوع اقامت مبلغی در حدود ۵۱ یورو می باشد.

مهاجرت به هلند

مهاجرت به کانادا از طریق شغل و کار

افردی که قصد مهاجرت به کشور هلن-د برای امرار معاش و شغل را دارد که این افراد باید یک سری شرایط خاص را دارا باشند. این نوع مهاجرت به هلند مدت زمانی که برای مهاجرت فرد در نظر گرفته می‌شود مشخص می‌کند که آیا شخص اجازه دریافت اقامت را در کشور هلند دارد و یا نه. در صورتی که مدت اقامت کمتر از ۹۰ روز باشد و برای چنین مواردی یک ویزای اقامت کوتاه مدت برای فرد مورد نظر در نظر گرفته می شود همچنین برای چنین مواردی کارفرمای موردنظر باید برای دریافت TWV اقدام نماید. همچنین در صورتی که مدت زمان اقامت در کشور هلند بیش از ۹۰ روز باشد در این صورت قبل از انجام کارهای لازم برای اقامت در کشور هلند به فرد مورد نظر باید اجازه اقامت دریافت کند که برای چنین روشی فرایندهای مختلفی وجود دارد. یکی از این روشها انتقال به این شرکت می باشد در صورتی که فرد مورد نظر برای یک کمپانی که در خارج از اروپا در حال فعالیت است به فعالیت مشغول است و آن فرد برای یک شعبه در کشور هلند که در حال فعالیت می باشد منتقل می شود در این صورت نیاز خود فرد برای دریافت اقامت و اقدام نماید و کارفرمای فرد می تواند از طریق IND برای دریافت اقامت برای فرد مورد نظر اقدامات لازم را انجام دهد.

 

سرمایه گذاری یکی از روش های مهاجرت به هلند

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به هلند اقدام به مهاجرت این کشور از طریق سرمایه گذاری می باشد. در صورتی که یک فرد غیر هلندی می خواهد از طریق سرمایه گذاری برای مهاجرت به هلند اقدام نمایند باید مبلغی در حدود یک میلیون و ۲۵۰ هزار یورو در کشور هلند سرمایه گذاری نماید. در چنین مواردی در مرحله اول به افرادی که برای مهاجرت به هلند از طریق سرمایه‌گذاری اقدام نمودند یک ویزای اقامتی کوتاه مدت اعتبار ۳ سال و تاییدیه یک ساله می باشد داده می شود. اداره مورد نظر در هلن-د اداره مهاجرت به هلند می باشد تراکنش های مالی خرد سرمایه‌گذاری که قصد مهاجرت به هلند را دارد به صورت تمام و کمال بررسی می‌کند تا از هرگونه پولشویی برای سوء استفاده مالی مطمئن گردد. همچنین سرمایه گذاری در کشور هلند از طریق سه روش کارآفرینی علمی پژوهشی و فناوری و ثبت اختراع امکان پذیر می باشد.

 

مهاجرت به هلند