برجهای دوقلوی پتروناس

اطلاعات جاذبه

برج های دوقلو مالزی|پتروناس|PETRONAS TOWER


پتروناس-مالزی-خورشید-طلایی

معرفی برج های دوقلو پتروناس|مالزی


برج های دوقلوی پتروناس ( به انگلیسی : Petronas Towers ) یکی از بلندترین آسمان خراش های دنیا هستند که در پایتخت کوالالامپور مالزی واقع شده اند . این سازه ی بی نظیر که امروز سمبلی از کشور مالزی در دنیا شناخته می شود , با احتساب آنتن های بالای برج , ارتفاعی در حدود ۴۵۲ متر دارد . تعداد طبقات هر برج ۸۸ طبقه است و در کل ۷۸ آسانسور فعال در دو برج ساخته شده است . به جز این که این دو برج دو قلو و یکسان هستند , چیزی که باعث خاص بودن این آسمان خراش شده شگفتی و پیچیدگی در ساختار آن است , همچنین پلی که طبقات ۴۱ و ۴۲ دو برج را به هم وصل می کند که طولی در حدود ۵۶ متر و ارتفاعی در حدود ۱۷۵ متر از سطح زمین دارد . قسمت تهتانی این دو سازه هم با یک مرکز خرید به نام سوریا به هم مرتبط می شوند .
برج های دو قلو پتروناس جزء یکی از پر بازدید ترین اماکن در مالزی توسط گردشگران است.
مالزی را با برج های دو قلوی پتروناس می شناسند .
تا قبل از سال ۱۹۹۸ لقب بلندترین آسمان خراش دنیا از آن برج سیزر در ایالات متحده ی آمریکا بود اما پتروناس موفق شد بین سال های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۴ لقب بلندترین ساختمان دنیا را بگیرد , اما با ساخته شدن آسمان خراش تایپه ۱۰۱ در چین به عنوان مرکز جهانی مالی , با ارتفاع ۴۴۹ متر , این لقب را از پتروناس گرفتند , اما همچنان لقب بلندترین برج دو قلوی دنیا از آن پتروناس است .

مرکز خرید پتروناس|SURIA KLCC


برج های دوقلوی پتروناس در پائین ترین طبقه به وسیله ی یک مرکز خرید بزرگ  به نام Suria KLCC به هم مرتبط می شوند ، مرکز خریدی با ۱۴۰,۰۰۰ متر مربع وسعت که یکی از لوکس ترین فروشگاه ها در مالزی است . جایی که می توانید از هر مارک برند معروف دنیا , یک شعبه ببینید . البته در این قسمت از پتروناس می توانید از یک گالری هنری ، تئاتر ارکستر فیلارمونیک ، یک آکواریوم در زیر آب و همچنین یک مرکز علوم دیدن کنید . همچنین شعبه هایی از رستوران های مطرح دنیا هم در این مرکز خرید وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید .

سوریا-کی-ال-سی-سی

پارک KLCC


در محدوده ی  برج های پتروناس پارکی به نام  KLCC جلب  توجه می کند . پارکی با مساحت  ۷ هکتار که در زیر برج پتروناس قرار دارد  طراحی این پارک زیبا توسط فردی با نام Roberto Burle Marx که یک طراح برزیلی بود صورت گرفته است . گفته می شود طراحی این پارک آخرین پروژه ای بود که Roberto Burle Marx انجام داده است . هدف او از طراحی این پارک این بوده که در کنار این آسمان خراش , نگاهی هم به طبیعت شود و به آن ارزش داده شود . در این پارک که یک مکان آرامش بخش در قلب کوالالامپور است گیاهان و حیوانات زیادی زندگی می کنند . تنها ۲۳ نوع گونه گیاهی مختلف در پارک وجود دارد . ۱۹۰۰ نوع درخت بومی و ۶۶ گونه درخت خرما در پارک کاشته شده است . این درختان با هدف جذب پردنگان محلی و حتی پرندگان مهاجر در این مکان کاشته شده اند .

پارک-کی-ال-سی-سی